خراب شدن دینام خودرو
نگه داری باتری

خراب شدن دینام

خراب شدن دینام

دینام یا ژنراتور، تولید کننده برق خودرو است که وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد . در صورت خراب شدن دینام، باتری در مدت زمان کمی دشارژ خواهد شد . باتری تنها برق مورد نیاز خودرو جهت استارت زدن را تامین میکند و برق رسانی به لوازم جانبی خودرو هنگامی که موتور روشن است ، بر عهده دینام می باشد .دینام در حالت عادی باید بین 13 تا 15 ولت باتری را شارژ نماید

شست و شوی دینام با آب کار درستی نیست، هنگام شستوشوی ماشین بهتر است روی دینام کاور کشیده شود.

گاهی اوقات پیشنهاد میشود زمانی که پشت چراغ قرمز طولانی هستید یا در ترافیک سنگین گیر کرده اید ، پدال گاز را برای مدت کوتاهی فشار دهید تا دور موتور را بالا ببرید .
بهتر است از آمپر مناسب خودروی خود استفاده نمایید.بهتر است از آمپر باتری استاندارد خودرو استفاده نمایید.

سیم های متصل به پشت دینام خودرو باید هفته ای یکبار چک شود تا دچار فرودگی و خشکی نشوند . در غیر این صورت ، فرسودگی سیم ها باعث می شود که فشار بیشتری به دینام برای شارژ کردن باتری وارد شود و از طرفی هم باتری کمتر شارژ شود .
خرابی دینام میتواند به باتری هم آسیب بزند . حال اگر هر دو آسیب ببینند ، سیستم برق خودرو اشکال پیدا میکند . پس در نظر داشته باشید در صورت بروز هر گونه مشکل در هر کدام از این دو ، از کارشناس مربوطه کمک بگیرید و در صورت نیاز به تعویض ، از لوازم مرغوب و با کیفیت استفاده کنید .

خدمات پارسیان باتری : امداد باتری شبانه روزی تهران

راهنمای انتخاب باتری مناسب خودرو

باتوجه به تحریم ها و ممنوعیت ورود باتری های خارجی به ایران در حال حاضر باتری های خارجی با تاریخ تولید جدید در کشور موجود نمیباشد.بنابراین پیشنهاد پارسیان باتری استفاده از برندهای با کیفیت داخلی مانند سپاهان باتری و صبا باتری می باشد. بهترین باتری های سپاهان باتری شامل باتری اوربیتال قرمز ، اوربیتال سیلور ، اوربیتال efb ، اوربیتال پرمیوم و باتری اوربیتال سوزوکی می باشد . بهترین باتری های صبا باتری شامل باتری واریان ، باتری سهند ، باتری راین و باتری های تک می باشد.

با مشاوره رایگان پارسیان باتری با توجه به هزینه و کارکرد خودرو خود بهترین باتری را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره رایگان 02188400602